16 октября – 15 ноября 2014 г.
Розвиток комунікаційних технологій поставив акцент на швидкості передачі інформації, проте ще й досі не винайдений спосіб як перевіряти її достовірність. Тому людство, з одного боку, шукає достовірність у минулому, вбачаючи в ньому джерело ідентичності та цілісного світосприйняття, з іншого – вірить у можливості комунікації та конвенційних зв’язків, що створюють умови для безпечного співіснування людей з різними поглядами. Проект ставить питання чому одна і та ж інформація може викликати у людей таке різне сприйняття реальності, і що таке реальність. Відчуття твердої світоглядної основи та сильної мотивації дає скоріше міф, проте навіть опозиція міф та реальність досить умовна, адже провести чітку між ними грань сьогодні теж не можливо. Більшість знань про світ люди пізнають не на власному досвіді а по вирваних з контексту картинках та коментарях, які зшиваються уявою в цільний образ. Отже реальність в основному це те, у що вірять люди.
Назва проекту Теорія вірогідності на асоціативному рівні одразу ж поєднуються із Теорією відносності А. Ейнштейна хоч це не одне саме поняття між ними існує суттєва різниця. Поняття «Вірогідність» ближче до достовірності, того, що людина вважає безпомилковим в інформаційному просторі. В той самий час, поняття «Вірогідність» може також прочитуватись як Віра та Гідність, які за останній рік в Україні перестали сприйматись абстраговано та стали фактором самовизначення в умовах драматичних потрясінь.
Більше 30 сучасних художників з Одеси, Харкова, Києва, Львова представлять свої варіанти інтерпретації найсвіжіших подій сьогодення, спробують дослідити ті глибинні суспільні зміни, що відбуваються з нами в теперішньому, та будуть визначати наше майбутнє.
Учасники проекту:
Юлія Бєляєва, Артем Волокітін, Олег Тістол, Роман Пятковка, Василь Цаголов, Владислав Краснощок, Ніна Мурашкіна, Олександр Ройтбурд, Андрій Зелінський, Антон Логов, Віктор Сидоренко, Олександр Клименко, Мирослав Вайда, Олекса Манн, Степан Рябченко, Тетяна Малиновська, Роман Мінін, Ігор Манко, Ольга Касянюк, Ельміра Сидяк, Лана Янковська, Катерина Бруєвич, Тетяна Русецька, Оксана Чепелик, Олена Домбровська, Олег Дімов, Сергій Бєлік, Олександр Лідаговський, Роман Громов та ін.
В експозиції представлені: живопис, графіка, скульптура, фотографія, відео, об’єкти, інсталяції.
Куратори: Андрій Сидоренко, Ірина Яцик. Арт-менеджер: Владислав Тузов. Координатор: Наталія Шелемехова