Пам'ять про несвідоме

Woodrow Wilson Centre, Washington DC

8 июня   – 1 октября 2016 г.

8-го червня 2016 року у Центрі Вудро Вілсона у Вашингтоні відбулося відкриття виставки Віктора Сидоренка, відомого українського сучасного художника, директора Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України. Проект проходить за підтримки Інституту Кеннана при Центрі Вудро Вілсона та Міністерства закордонних справ України, що є прикладом плідної форми культурної дипломатії між Україною та Сполученими Штатами Америки.

Вперше митець з України представив свій проект "Пам'ять про несвідоме" у Центрі Вудро Вілсона, який є одним з провідних аналітичних центрів світу.

Виставка триватиме до початку жовтня 2016 року і буде відкрита для всіх бажаючих у Меморіальному залі Центру.

До експозиції виставки "Пам'ять про несвідоме" включені фото-, відео- та скульптурні роботи трьох авторських циклів: «Жорна часу», «Аутентифікація» «Деперсоналізація». У своїй творчості Віктор Сидоренко звертається до важливих тем пам’яті і часу, спроб позбутися тоталітарного світосприйняття та вийти на новий щабель суспільної комунікації. Виставка є співзвучною тим важливим темам, що вивчаються у Центрі Вудро Вілсона та в Інституті Кеннана, який відіграє значну роль у підтримці та промоції культурної дипломатії України.

На відкритті проекту 8 червня були присутні  високоповажна Джейн Харман, президент Центру Вудро Вілсона та видатний американський політик, а також чисельні гості виставки- науковці, політики і бізнсемени. До початку виставки у Центрі Вудро Вілсона відбудеться дискусія за участі художника Віктора Сидоренко, а також Ганни Гопко, Голови Комітету Верховної Ради у закордонних справахта Катерини Смаглій, директорки Київського офісу Інституту Кеннана.

Організатори проекту висловлюють особливу подяку Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» та компанії Люмьєр Фарма, що допомогли в організації виставки.

Куратори проекту: Наталія Мусієнко, Наталія Шпитковська


The Woodrow Wilson Center уповноважений Конгресом США в якості офіційного меморіалу президента Вудро Вільсона. Центр є ключовим безпартійним форумом з питань політики в країні для вирішення глобальних питань на основі незалежних досліджень та відкритого діалогу,  та подання  дієвих ідей для Конгресу, Адміністрації президента США і ширшої політичної  спільноти.

www.wilsoncenter.org

Інститут Кеннана був заснований як підрозділ Міжнародного центру Вудро Вільсона з метою  дослідження та поглиблення знань про Росію, Україну та інші країни регіону. В рамках  програм  стипендій-резиденцій, лекцій та серій семінарів, а також власних видань та публікацій, Інститут прагне залучити, пропагувати, і інтегрувати нові дослідження в політичні кола.

www.wilsoncenter.org/program/kennan-institute

Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України був заснований в 2001 році з метою науково-дослідної та виставкової діяльності в галузі сучасної культури (сучасне мистецтво, театр і кіно).
Ініціативи ІПСМ спрямовані на створення інтелектуальної атмосфери навколо явищ сучасної культури. Інститут приймає активну участь у численних українських і міжнародних виставках, конференціях, форумах, навчальних семінарах та майстер-класах.
ІПСМ офіційно представляв Україну на 50-й, 52, 55 Венеціанська бієнале.

http://www.mari.kiev.ua/

Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» ініціює розробку модернізаційної платформи та діалог заради майбутнього нової України. Інститут організовує відкриті обговорення нових стратегій за участі громадянського суспільства та залучення досвідчених світових експертів, а також пошук шляхів застосування “успішних історій” впровадження реформ в інших країнах. Інститут підтримує створення нових комунікацій з провідними інтелектуальними центрами світу.

http://newukraineinstitute.org/

Люмьєр Фарма-вітчизняний виробник лікарських засобів. Компанія була заснована в 2009 році в м. Києві (Україна). На сьогоднішній день продуктовий портфель компанії складає 14 найменувань лікарських препаратів. Пріоритетним напрямком діяльності компанії являється побудова і розвиток партнерських довгострокових відносин з провідними світовими фармацевтичними компаніями в рамках політики імпортозаміщення в Україні з метою підвищення доступності лікарських засобів високої якості для всіх пацієнтів.

http://www.lumier-pharma.com/

Про художника

Віктор Сидоренко є одним із яскравих представників сучасного українського мистецтва. Шлях В. Сидоренка від реалізму до неоавангардизму – це насамперед данина повній свободі творчості нового покоління, яке виросло і працювало в умовах тоталітарного режиму. Час, Пам'ять та Історія - наскрізні ідеї його проектів, що екстраполюють свою поліваріантність і різні прочитання в мову візуальних образів і конструкцій. До сфери творчих інтересів художника входять специфічні реалії нашого часу - проблеми пам'яті, спадщина посттоталітарних рудиментів, питання ідентифікації особистості в сучасному світі, що дедалі більше ускладнюється, перспективи людини в новій глобалізаційній моделі життєустрою. Крім того, дослідницька спрямованість його творчості стосується також  минулого, але з підкреслено деідеологізованим ставленням до культурної спадщини, з використанням можливостей нових різноманітних медіа. Віктор Сидоренко гідно представляє Україну на міжнародній мистецькій арені: у 2003 р. на  Венеційській бієнале представив власний проект “Жорна часу”, був співкуратором українського проекту «Поема про внутрішнє море» на Венеційській бієнале 2007 року, комісар Національного павільйону на Венеційській бієнале  2013 і 2014 рр.

Народився в Казахстані у родині репресованих сталінським режимом; мати полька, батько українець. З 8 років займається живописом, з 10 – захоплюється фотографією.

У 1979 році з відзнакою закінчує Харківську державну академію дизайну і мистецтв. Учень лауреата Державної премії СРСР професора Б.В.Косарєва. У 1981 році стає аспірантом творчих майстерень АХ СРСР (керівник – академік АХ СРСР, народний художник СРСР, лауреат Державних премій СРСР, професор С. О.Григор’єв).

1989-1991

– народний депутат СРСР (від Спілки художників України).

2001 – до нині

– засновник і директор Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України.

2002

– професор Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

2003

– «Кров – лінії і зв’язки» (куратор Сідні Пайтон), Музей сучасного мистецтва, Денвер, США.

– «Жорна часу», персональний проект на 50-й Міжнародній виставці сучасного мистецтва у Венеції. Автор проекту.

2004

– «Швидше за історію». Музей сучасного мистецтва KIASMA, Гельсинкі/Фінляндія.

2005

– «Тепер». V-йМіжнародний арт-фестиваль. Диплом за найкращий проект, Магдебург/Німеччина.

2006

– «Східні сусіди». Міжнародний Арт-фестиваль, культурний центр «Бабель», Утрехт/Нідерланди.

2007

– «Траверс Відео». X Міжнародний відеофестиваль, Тулуза/Франція.

2008-2009

– «Аутентифікація». Галерея «Taiss», Париж/Франція.

– «Деперсоналізація». Plaza Athenee’s, Париж/Франція.«Левітація».

– Національний художній музей України, Київ/Україна.

2010-2013

– «Жорна часу». Галерея «BlackSquare», Майямі/США.

–«Відображення в невідомому». Галерея ЄрміловЦентр, Харків/України.

–Виставка сучасного українського мистецтва. SaatchiGallery, Лондон/Великобританія.

–Pulse New York Art Fair. Галерея «BlackSquare», Майямі/США.

– «ArtChicago». Галерея Т. Миронової, Чикаго/США.

2014

–«Передчуття: Українське мистецтво сьогодні». SaatchiGallery, Лондон/Великобританія.

– «Нова Українська мрія». Мистецький Арсенал, Київ/Україна.

– «Я крапля в океані». Künstlerhaus,Відень/Австрія.

– «Сучасні українські художники і PantonChair». PinchukArtCentre, Київ/Україна.

– «Україна. Архетип свободи». Novomatic Forum, Відень/Австрія.

2015

– «Мистецтво заради життя» . Мистецький Арсенал, Київ/Україна.

– «Метанойя».Палац Мистецтв, Львів/Україна