Голоси любові. Арсен Савадов

Партнери проєкту – Adamovskiy Foundation, ARTСult Foundation

9 февраля   – 31 марта 2020 г.

Під час проєкту відвідувачі побачать прем’єру фільму «Голоси любові» (2019), в якому автор звертається до історичної реконструкції концерту Мерілін Монро у Північній Кореї (1954 р.) для підняття бойового духу американських військових. Сучасний рімейк зіркового туру перенесено до військових баз на Сході України: у Попасну та під Дебальцеве. Роль Мерілін виконують оперна співачка Марія Максакова та співак El Кравчук. Доповнює проєкт фоторепортаж створення перформансу.

«Про неможливість поєднання ідеальної мрії про світле майбутнє, де усі любитимуть один одного, із хижою людською натурою, написано багато. Приміром, “святість” людського життя у сучасному світі, принцип ставлення до ближнього свого Джорджо Агамбен порівнює із казусом давньоримського права, найнижчим ступенем римської соціальної ієрархії – homo sacer. “Людину священну” міг убити будь-хто, хто тільки забажає це зробити, – таке вбивство вважалось цілком соціально прийнятним. Наше людинолюбство не дуже-то й еволюціонувало за тисячоліття, що минули відтоді.
Тут спливає ключовий месседж проєкту і усієї творчості Савадова – голоси любові...»

То де і як схороняється наша людяність, аби «посеред цієї смертної любові», попри все, завжди продовжували лунати голоси любові істинної?


«Зйомки, співпраця з військовими, місяці роботи та роздумів, – я не уявляв, як будуть реагувати солдати на участь у театральному дійстві, однак, виявилось, “такі” гастролі мали своє значення за декілька кілометрів від передової», - Арсен Савадов

«Ми вперше почули про ідею і переглянули тизери зі зйомок проєкту “Голоси любові” весною минулого року. Побачене не могло не захопити! У масштабній роботі Арсена Савадова ми проживаємо сконструйовану зустріч української армії з Мерілін Монро. Треба розуміти, що попри значну артикульованість, трагічне навантаження явища витісняє війну на задвірки індивідуальної свідомості, бо люди не хочуть постійно пам’ятати про жахи, це складно психологічно. Але у відчутті свята та радості глядач знову зближується із нашими солдатами, зменшується дистанція між фронтовим і мирним життям і виникає бажання діяти, аби повернути хлопців додому...», - Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17

«“Голоси любові, любові до ближнього, яка девальвується в драматичному сучасному світі, але не перестає бути цементом людських взаємовідносин, – ключовий месседж творчості Арсена Савадова. Художник називає частину своїх проектів “соціальними перформансами”, в яких беруть участь не статисти, але реальні персонажі, – для того, щоб тіло соціуму, з яким він працює, його настрій, стали ще більш відчутними», - Вікторія Бурлака, кураторка виставки


До експозиції увійшли також обрані фотографії з таких відомих циклів, як: «Донбас-Шоколад», «Колективне червоне», «Книга мертвих», «Мода на кладовищі», «Commedia dell'arte в Криму», «Кокто», «Андеграунд 2000», «Ангели».

Окремо буде представлено новий проєкт – 11 постановних фотографій із серії «Щоденник потопельника», який продовжує так звану «романтичну лінію» у творчості Савадова. 

На проєкті на глядача очікують: інсталяції протитанкових їжаків з картоплі фрі, масштабна робота з циклу «Книга мертвих», каска-дискобол та інші артефакти зі зйомок проєктів Арсена Савадова. 

Партнери проєкту Adamovskiy Foundation, ARTСult Foundation

Експозиція відкрита9 лютого по 31 березня 2020 року

Офіційне відкриття: 9 лютого о 17:00 (вхід вільний)