Віктор Сидоренко. «Несвоєчасне»

Персональна виставка робіт українського художника Віктора Сидоренка у ЦСМ М17. За підтримки ARTСult Foundation

10 сентября   – 18 октября 2020 г.

«Не варто боятись стати неактуальним, несвоєчасним, варто боятися не бути живим» ~ Віктор Сидоренко

Запрошуємо переглянути лінійність історичної перспективи, замислитись над «оптичними ілюзіями», якими Віктор Сидоренко змінює наш погляд у минуле і теперішнє.

Формування індивідуальної та суспільної пам’яті, темпоральні режими культур, людська ідентичність і те, як вона конструюється, – ось основні теми, які художник розгортає у своєму мистецтві. Не стали виключенням і роботи, які будуть представлені на виставці «Несвоєчасне». 

Експозиція виставки включила два проєкти художника. Перший – робота «Пляж і берег», яку Віктор писав протягом 2004-2017 років. Другий – нові роботи до вже відомої серії під назвою Un-Timely; вони також зображують пляжний відпочинок.

Пляж – об’ємна метафора, яка може бути інтерпретована у безліч способів. Самий собою пляж є особливим культурним явищем і, мабуть, найпростіше зчитується як метафора колективності. Але колективності якої доби? Потріскана фарба на полотнах митця натякає на давнину, «сивішу» за ХХ сторіччя. Дитяча пам’ять старшого глядача підкаже шукати цей пляж у найближчий минулій епосі. Але прибери кракелюрний шар – і хіба ці «пляжні ритуали» не відображають сучасності? А чи стануть вони кардинально іншими сторіччям після нас? Віктор Сидоренко вводить глядачів у лабіринти часу, аби поставити питання про континуальність культури. Про те, чи справді те «несвоєчасне», що не має яскравих маркерів конкретного часу, є неактуальним.

Підсилено роздуми автора на виставці «архівом» створення роботи «Пляж і берег»: фотографії та відео кримських пляжів, скомпонована зі світлин панорама, акварельні ескізи та, зрештою, сама робота. І тут постають питання: Чим є спогад і як він конструюється? Чим для нас сьогодні є культури минулих епох – «пляжем» чи «берегом» (ми всередині чи споглядаємо зі сторони)? У яких стосунках минуле знаходиться із сьогоденням? Та багато інших питань.

«Здається, що робота "Пляж і берег" про відпочинок, але насправді автор зачіпає  глибші питання і сенси. Ми розгортаємо процес творення, розглядаємо феномен того, як одна художня ідея стала циклічною і набуває нескінченної форми. Проєкт відсилає до роздумів про межі та заборони, про минуле та майбутнє» ~ Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17

Партнери проєкту: Adamovskiy Foundation, ARTСult Foundation

Виставка «Несвоєчасне» відкрита для відвідувачів з 10 вересня по 18 жовтня 2020 року за адресою: вул. Антоновича, 102-104, Київ

Не пропустіть нагоду персонального туру виставкою! Реєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/H9jtC7iWHpv9vQacA

Відкриття виставки відбудеться 10 вересня о 19:00
Вхід безкоштовний

ВАЖЛИВО! Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період карантину, аби гарантувати вашу безпеку. Гостей Центру, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках. Після перегляду виставки відвідувачі зможуть продовжити спілкування на відкритому майданчику М17.

Лекція Галини Скляренко «Творчість Віктора Сидоренка: Людина на перехресті епох» (17 жовтня 2020 року, ЦСМ М17)