19 июня – 19 июля 2015 г.
ДЕКОМПРЕСІЯ
В Києві буде презентовано найуспішніший український проект у Франції
З 19 червня до 19 липня в Інституті проблем сучасного мистецтва буде презентовано проект «Декомпресія», показаний в Парижі в рамках фестивалю сучасної української культури «Україна – вільна сцена». Виставка буде доповнена програмою дискусій, презентаціями відео робіт та артбуків.
Виставка сучасного українського мистецтва «Декомпресія» встановила українські рекорди в Парижі. За три тижня роботи проект побачили біля 25 000 глядачів. Було проведено більше 20 екскурсій французькою та англійською мовою. Тепер проект буде частково показаний у Києві. Крім відео та саунд робіт,інсталяцій та артбуків, на виставці будуть представлені фото та відео-матеріали за підсумками проекту «Декомпресії» в Парижі, презентований фільм про проект, проведено низку обговорень з питань культурної дипломатії та міжнародної співпраці в області культури.
Більше 20 митців у своїх роботах осмислили актуальні події в нашій країні. Кураторський проект Дар’ї Кольцової «Декомпресія» – став гострою, вражаючою і водночас глибокою та філософською «розмовою» про революцію гідності, про страхи та романтизовані надії, про біль та про єдність.
Серед учасників проекту представники різних поколінь українських митців – як художники із досвідом участі у Венеційській бієнале, Маніфесті, міжнародних форумах медіа-арту і численних резиденціях, так і молоді талановиті митці, які найгучніше заявили про себе протягом останнього року. Крім українських митців у проекті взяли участь іспанський візуальний музикант та медіа-художник Хосе Батіста та естонська художниця та режисер-документаліст Кристина Норман.
Засобами сучасного мистецтва інсталяцій та перформенсів, відео та саунд-арту, авторських арт-буків та фотографії, проект «Декомпресія» відкрив Парижанам та численним туристам історію «підйому» українського суспільства із глибин політичної задухи на поверхню все ще розбурханого суспільного океану у пошуках ковтка свободи.
Жюльен Коральдель (арт-директор Soufflecolectif – мистецької асоціації, що базується в соборі: «З самого початку я закохався в ідею проекту. «Декомпресія» - наймаштабніший проект візуального мистецтва будь-коли показаний в соборі і ми пишаємося тим, що стали його частиною. Важливо, що з самого початку куратор мала за мету побудувати діалог простору та мистецтва: ми вперше використали фасад храму, крипту, сповідальні, побудувавши цілісне та гармонічне кураторське висловлювання, що не суперечить локації, але працює разом із нею. Українське мистецтво – було надзвичайно добре сприйнято відвідувачами. Ми плануємо продовжити нашу співпрацю наступного року».
Куратором проекту стала молода українська художниця і куратор Дар'я Кольцова:
«З самого початку підготовки проекту ми бачили його, перш за все, через призму культурної дипломатії. «Декомпресія» - це іміджевий національний проект в самому центрі Парижу з вражаюче великою кількістю відвідувачів. Саме це вплинуло на формат виставки, її структуру та формат роботи із аудиторією. Ми намагалися створити проект, який реально впливає на сучасний імідж України у світі, привертає увагу до країни та протидіє негативній пропаганді ЗМІ».
Учасники проекту «Декомпресія»: Антон Байбаков, Гамлет Зіньковський, Алевтина Кахідзе, Дар’я Кольцова, Роман Михайлов, Роман Мінін, Олександр Михед, Сергій Петлюк, Юлія Полуніна-Бут, Віктор Сидоренко, Оксана Чепелик, Аліна Якубенко, арт-група ЙОД, Олександр Єльцин, Максим Дондюк, Ілля Павлов, Марія Норазян, Кристина Норман, Хосе Батіста, Сергій Жадан.
Партнери показу проекту в Києві:
Інститут Проблем Сучасного Мистецтва НАМ України;
Арткульт Фундація;
Терещінківський фонд;