Організатори заходу: Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України
Спікери: Валентин Попов, художник і Дейл Джерассі, продюсер, член правління Джерассі програми- резиденції для художників.
Мова заходу - англійська.
Модератор розмови: Наталія Шпитковська, Директор міжнародних проектів Інституту Проблем Сучасного Мистецтва, співзасновник Artcult фундації.
Спікери ділитимуться досвідом розвитку своєї кар'єри в креативній індустрії Америки, обговорюючи факти та згадки з власного творчого шляху і життя. Валентин Попов був одним із художників-резидентів програми Джерассі, заснованої відомим хіміком Карлом Джерассі, батьком Дейла Джерассі. Участь в програмі вплинула на творчість худож
ника. Наразі, програма є діючою і відкритою для учасників зі всього світу, перебуваючи під наглядом не менш відомого сина засновника ініціативи.
Валентин Попов – український художник, народився в Києві і працює вже більш ніж 25 років в США. Закінчив Академію мистецтв в Києві, пізніше викладав в University of California і San Francisco Art Institute. В 2016 році Попов став іноземним членом Національної Академії Мистецтв України. На зустрічі в Американському домі відбудеться вручення Диплому Академії.
Художник є прикладом таланту, що самостійно досягнув визнання та захоплення багатьох прихильників свого мистецтва. Його роботи ввійшли до колекцій таких відомих інституцій, як Metropolitan Museum of Art, New York, New York Public Library, Zimmerli Art Museum, The State University of New Jersey, Museum of Russian-American History of Alaska, Sitka, Duke University Museum of Art, Durham, North Carolina.
"Всиновлений новою країною, Попов вхопився за новітність, доступність, різноманітність і гламурність американської культури . Як голодне немовля в гігантському супермаркеті, що хотіло спробувати все в асортименті. Його роботи відтворюють маніакальний апетит до візуальної образності і вербальних значень, що і досі займають важливе місце в його творчості." (Роберт Флин Джонсон, куратор, Музей образотворчого мистецтва в Сан -Франциско)
"Коли я вперше побачив твори Валентина Попова, я був шокований. Його мистецтво вражало фетишистською пишністю і бентежило розум. Знову, здавалося, я опинився в музеї моєї мрії, ща танула." (Барнабі Конрад ІІІ, видавець)
"Попов має "гостре око", - важливу особливість свого стилю. Його зір, як прохідний вестибюль, з одного боку дає можливість нам бачити інших, і в той самий час,- спостерігати за власним відображенням. Таке око є, водночас, і вікном, і - дзеркалом." (Гілберт Альтер-Гілберт, критик, літературознавець)
Дейл Джерассі - президент Djerassi Films, Inc., спродюсував і керував створенням декількох документальних фільмів таких, як Nada Será Como Antes (Нічого не буде таким як було) про повернення джазових музикантів Flora Purim і Airto Moreira до Бразиліі, а також фільм "Bhutan -- A Strange Survival" , (Бутан- дивне виживання), історія про унікальне буддистській королівство в Гімалаях. Дейл Джерассі був співпродюсером фільму "Коко-The talking Gorilla" ( Коко- горила, що розмовляє) -документальний фільм про заманиту горилу, яка говорила мовою знаків, фільму "68" , незалежний художній фільм, знятий в Сан-Франциско про неспокійний 1968 рік. В доробку Джерасі також 2 вистави -"An Immaculate Misconception" ( Непорочна помилка) в Eureka Theatre в Сан -Франциско і Primary Stages в Нью Йорку, і Calculus (Калькулюс) в Performing Arts Library & Museum в Сан -Франциско.
Джерассі отримав ступінь бакалавра політичних наук в Стенфордському університеті, де він також відвідував курс з виробництва документальних фільмів. Дейл Джерассі входить до правління Film Arts Foundation в Сан- Франциско, а також є попечителем Djerassi Resident Artists Program у Вудсайді, Каліфорнія і Vanguard Public Foundation в Сан -Франциско.
Більше дізнатися про спікерів можна на веб-сайтах:
popov.com
djerassi.org
Організаційні партнери проекту:
Національна академія мистецтв України (НАМ України) — творчо-наукова установа в галузі художньої культури. Академія мистецтв України (АМУ) заснована відповідно до Указу Президента України в грудні 1996 у м. Києві.Указом Президента України від 18 лютого 2010 р. Академії мистецтв України було надано статус національної.
У своєму складі Академія має 102 видатних учених та митців сучасності – художників, композиторів, режисерів театру і кіно, диригентів, акторів, мистецтвознавців, керівників національних художніх колективів і театрів, вищих мистецьких навчальних закладів, які своєю активною багатогранною діяльністю зробили великий внесок у збагачення духовної скарбниці Української держави. До науково-творчого складу Академії входять 16 іноземних членів та 16 почесних академіків.
http://academia.gov.ua/
Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України —був заснований в 2001 році з метою науково-дослідної та виставкової діяльності в галузі сучасної культури (сучасне мистецтво, театр і кіно).
Ініціативи ІПСМ спрямовані на створення інтелектуальної атмосфери навколо явищ сучасної культури. Інститут приймає активну участь у численних українських і міжнародних виставках, конференціях, форумах, навчальних семінарах та майстер-класах.
ІПСМ офіційно представляв Україну на 50-й, 52, 55 Венеціанська бієнале (Італія).
www.mari.kiev.ua
ArtCult Foundation — громадська організація, створена ініціативною групою з метою популяризації та підтримки мистецтва в Україні та за кордоном. Фундація проводить і підтримує арт-проекти, надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері мистецтва.
www.artcult.org.ua
Мова заходу - англійська.
Вхід вільний. Для входу в Американський дім, будь ласка, не забудьте паспорт чи водійське посвідчення.