Дітер Роелстрате, куратор documenta 14 (Касель, 2017) в Україні

23 – 29 квітня 2015 р.

Artcult Foundation виступила співорганізатором приїзду в Україну Дітера Роелстрате, одного з кураторів майбутньої documenta 14 (Касель, 2017), найавторитетнішого мистецького форуму в світі

Дітер Роелстрате приїздить в Україну з робочим візитом з 23 по 29 квітня. На запрошення незалежного кураторського колективу Лізавети Герман та Марії Ланько пан Роелстрате проведе серію зустрічей з українськими художниками та професійною спільнотою у Києві та Львові. У програмі тижневого перебування в Україні — кураторське дослідження мистецької сцени України, візити до майстерень, музеїв та інституцій, спілкування з культурними менеджерами і журналістами, а також відкрита лекція в Києві.

Лекція пройде в суботу, 25 квітня, о 13.00 в Kyiv Academy of Media Arts за адресою вул. Дмитріївська, 80. Під час виступу Дітер Роелстрате говоритиме про власну кураторську практику в антверпенському музеї сучасного мистецтва MuKHA та чиказькому музеї сучасного мистецтва, а також роботу в складі команди documenta 14. Лекція та спілкування з куратором відбуватиметься англійської мовою.

Вхід вільний за умови обов’язкової попередньої реєстрації.

Візит Дітера Роелстрате проходитиме під патронатом Міністерства закордонних справ України та Посольства Королівства Бельгії в Україні та став можливим завдяки всебічній підтримці партнерів:

Міністерство закордонних справ Бельгії за сприяння Посольства Королівства Бельгії в Україні покриває транспортні витрати.

Інститут проблем сучасного мистецтва виступив інституційним партнером візиту  

за ініціативи його директора з міжнародної діяльності Наталії Шпитковської.

Kyiv Academy of Media Art виступає партнером візиту та співорганізатором відкритої лекції пана Роелстрате.

Приймають готелі Intercontinental у Києві та Citadel Inn у Львові.

ArtCult Foundation забезпечує організаційну підтримку візиту.

З питань прес-акредитації звертайтесь до Марії Ланько (lanko.maria@gmail.com, 0509420509) або Лізавети Герман (lizaveta.german@gmail.com, 0672624950)

 

   

Дітер Роелстрате — куратор, арт-критик, член кураторської команди documenta 14 (Кассель, 2017). У минулому — старший куратор Чиказького музею сучасного мистецтва (2011–2014), де він організував групові виставки “The Way of the Shovel: Art as Archaeology” та “City Self”, а також куратор Антверпенського музею сучасного мистецтва MuHKA (2003–2011), де він виступив організатором виставок Шанталь Акерман та Ліама Ґілліка й Лоренса Вінера, з поміж інших. Філософ за освітою, Роелстрате був редактором журналу Afterall та спів-засновником FR David, а також є автором численних критичних есеїв з сучасного мистецтва та культури, що публікувались у мистецьких каталогах та журналах, таких як A Prior Magazine, Artforum, e-flux journal, Frieze, Mousse Magazine і Texte zur Kunst. Один з його відомих текстів «Нестерпна легкість мистецтва» був опублікований в українському перекладі в онлайн-журналі KORYDOR.

documenta — один з найбільш маштабних та шанованих в міжнародних професійних колах форум сучасного мистецтва, що проходить щоп’ять років у німецькому Каселі й відбудеться 2017 року вчотирнадцяте. “Документа” була заснована в 1955 році як частина програми модернізації культурної політики повоєнної Німеччини та надолуження перерваної в 1930-х рр. авангардної традиції. За 60 років свого існування “Документа” виступала платформою для презентації найбільш актуальних художніх ідей та визначала вектор їхнього подальшого розвитку на роки вперед.

Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України був заснований в 2001 році з метою науково-дослідної та виставкової діяльності в галузі сучасної культури (сучасне мистецтво, театр і кіно). Ініціативи ІПСМ спрямовані на створення інтелектуальної атмосфери навколо явищ сучасної культури. Інститут приймає активну участь у численних українських і міжнародних виставках, конференціях, форумах, навчальних семінарах та майстер-класах. ІПСМ офіційно представляв Україну на 50-й, 52-й та 55-й Венеційській бієнале.

www.mari.kiev.ua

Kyiv Academy of Media Arts (KAMA) це провідний в Україні освітній проект, присвячений навчанню креативним спеціальностям. Мета – розвиток індустрії креативності та формування нової освітньої системи, заснованої на передових знаннях і вимогах сьогоднішнього дня. Для цього в КАМА об’єднали три головних складових: роботу з реальними завданнями, комфортну атмосферу і викладачів, які є практикуючими фахівцями кращих креативних агентств, продакшн і дизайн студій, архітектурних бюро та арт-галерей в країні і за кордоном.

k-a-m-a.com

InterContinental Kyiv є частиною InterContinental Hotels Group (IHG), найбільшої в світі мережі готелів за кількістю номерів. Готель розташований в самому центрі Києва, поблизу Дипломатичної академії, Михайлівського собору та Андріївської церкви. Готель налічує 272 номери, включаючи 8 апартаментів. В InterContinental Kyiv є все необхідне для відпочинку і бізнесу: панорамний лаунж-бар b-hush, французький ресторан Comme Il Faut, італійський ресторан Olivera, центру краси і релаксації SPA InterContinental, шість конференц-залів, включаючи один з найбільших залів для урочистостей серед готелів міста.

http://www.intercontinental-kiev.com

Citadel Inn — перший та єдиний вишуканий 5-тизірковий готель у Львові, розташований на перетині ділової, культурної та історичної частин міста, у парковій зоні, поруч відомого палацу Потоцьких та Картинної Галереї. Дякуючи вдалому розташуванню готелю, гості якнайкраще можуть спланувати відпочинок та побачити місто Львів. При потребі, можна швидко і легко дістатися до аеропорту, залізничного вокзалу, виставкових центрів та будь-яких необхідних бізнес-об’єктів.

http://citadel-inn.com.ua

ArtCult Foundation — громадська організація, створена ініціативною групою з метою популяризації та підтримки мистецтва в Україні та за кордоном. Фундація проводить і підтримує арт-проекти, надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері мистецтва.

www.artcult.org.ua

Кураторський колектив Лізавети Герман і Марії Ланько був заснований випускницями освітньо-практичного курсу “Кураторська платформа” (PinchukArtCentre) у січні 2014 року. Практика колективу ґрунтується на послідовному дослідженні сучасного мистецтва України та його недавньої історії у тісному зв’язку з соціально-політичною дійсністю та інституційним розвитком. Одним із основних інструментів дослідження кураторок є проект “Вікритий архів” — онлайн-платформа openarchive.com.ua із профайлами художників, що розвивається за принципом “родинного дерева” й наслідує метод самоопису.

openarchive.com.ua