У центрі бурі. Модернізм в Україні 1900-1930-х

15 червня, o 16:00, у Fondation Beyeler (Базель, Швейцарія) відбудеться презентація виставки «У центрі бурі. Модернізм в Україні 1900-1930-х», проведення якої заплановано на осінь 2022 року.

09 червня 22

15 червня, o 16:00, у Fondation Beyeler (Базель, Швейцарія) відбудеться презентація виставки «У центрі бурі. Модернізм в Україні 1900-1930-х», проведення якої заплановано на осінь 2022 року.

Виставка має на меті підкреслити самобутність українського модернізму, що довгий час перебував у тіні тогочасних російських мистецьких течій. Вона спирається на глибоке дослідження українського мистецтва XX століття та буде представлена у музеї Тіссена- Борнемісса (Мадрид, Іспанія).

На виставці будуть представлені близько 100 експонатів з провідних українських музеїв та державних і приватних колекцій Західної Європи (Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Австрії). «У центрі бурі. Модернізм в Україні 1900-1930-х» буде реалізований у партнерстві з українськими музеями: Національним художнім музеєм України та іншими українськими установами.

Український інститут долучається до підготовки публічної програми подій, що супроводжуватиме виставку. Програма складатиметься з лекцій, дискусій, кінопоказів та концертів. До виставки буде видано каталог англійською мовою.

До виставки увійдуть роботи таких українських митців, як Олександр Богомазов, Олександра Екстер, Володимир та Давид Бурлюки, Михайло Бойчук, Віктор Пальмов, Василь Єрмилов, Анатоль Петрицький, Вадим Меллер та інші.

До кураторської групи увійшли Костянтин Акінша, доктор мистецтвознавства, співзасновник Фонду вивчення авангарду, Катерина Денисова, докторант Інституту мистецтв Курто, Олена Кашуба-Вольвач, кандидат мистецтвознавства, завідувач науково-дослідного відділу мистецтва XIX - поч. XX ст. Національного художнього музею України.

Окрім кураторів у презентації візьмуть участь: Гільєрмо Солана, художній директор Національного музею Тіссен-Борнеміса в Мадриді, Андрій Адамовський, український меценат, колекціонер, Джеймс Баттервік, британський колекціонер, експерт у галузі української модерністської традиції, Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту, Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17, Київ.

Організатором презентації українського проекту в Fondation Beyeler виступили благодійний фонд «Art for Victory UA» та Центр сучасного мистецтва М17 у Києві.

Партнерами презентації є Fondation Beyeler, Фонд Наталії Коли, Український інститут, Фонд "ArtCult", Artelia consultancy, український проект "Strong & Precious".