Сучасне мистецтво Ізраїлю

З колекцій Tiroche DeLeon Collection та START

14 – 26 березня 2017 р.

З 14 по 26 березня в Інституті Проблем Сучасного Мистецтва  Національної Академії мистецтв України проходитиме виставка, що об’єднує відео-роботи визнаних та молодих художників Ізраїлю. Роботи для виставки надано арт-фундацією Tiroche DeLeon Collection, а також арт-інкубатором для молодих художників START Collection, Ізраїль. Ініціаторами виставки виступили Арткульт Фонд (ArtcultFoundation) і ArteLiaConsultanсy. Організаційні партнери: BlackshieldCapital, DLAPiperUkraine, UARTfoundation, Dan.IT.Education.

Проект проходить за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні, а також Україно-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр в Україні.

Куратори: Наталія Шпитковска, Лілія Тіппеттс.

Ця виставка проводить паралелі між життям ізраїльтян і українців. В обох країнах постає питання важливості національної єдності та ідентичноті, необхідності осмислення та прийняття власної історії як фундаменту для успішного розвитку та перспективного майбутнього.

Виставка у певній мірі являє культурну "точку кипіння", відображену митцями крізь власний досвід та розуміння складності осмислення наслідків сучасних подій і процесів. Роботи митців відображають їх віру, що творчість, уява, естетичне світосприйняття здатні подолати суспільні страхи и помилки, і вивести на інший еволюційний шлях.

Проект об'єднує сім сучасних художників, деякі з яких вже добре відомі на міжнародному рівні, такі як Сігаліт Ландау, Невет Їтсхак, Рен Славін і Мішель Платнік, і нові таланти, такі як Раїда Адон, Тзіон Абрахам Хазан і Тамар Хіршфельд.

Роботи Тзіона Абрахама Хазана «Саліт» і «Марганіт» дають можливість глядачеві виступити у ролі спостерігача і відчути необхідність постійного контролю з метою зебезпечення безпеки.

Невет Їтсхак, до цього питання підходить дещо іронічно, перетворивши візерунки традиційних афганських килимів на картини.

Як і в Україні сьогодні, для Ізраїлю земля є великою цінністю, про що йдеться в відео-роботах Сігаліт Ландау під назвою «Фінікійський Танок Піску» (2005) і «Ашкелон» (2011), який був виставлений в ізраїльському павільйоні Венеціанської бієнале в 2011 році. Гендерні та расові питання проілюстровано в іронічній і зворушливій «чорній» серії коротких відео Тамар Хіршфельд під назвою Schwartze («Шварце» – так називали євреїв німці під час Другої світової війни). «Шварце» відвідують історично спірні місця в Ізраїлі і Європі: «Шварце на лижах в Австрії», «Шварце на кладовищі Трумпельдор», «Шварце Піаніст».

В своїх творах Раїда Адон і Рен Славін створють уявні та символічні світи. Маючи єврейське та арабське походження, Адон, досліджує власну ідентичность, об’єднуючи в собі витоки двох народів. Рен Славін звертається до естетики урбаністичного пейзажу, водночас гіпертрофуючи красу та замкненість оточення.

Прес-конференція відбудеться 14 березня, 17-00.

Учасники прес-конференції:

Серж Тірош, співзасновник Tiroche DeLeon Collection та засновник START, Ізраїль

Реут Шапір Бен-Нафталі, Голова Політичного Департаменту, Посольство Держави Ізраїль в Україні.

Альберт Фельдман, директор Україно-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр в Україні

Наталія Шпитковська, директор міжнародних проектів Інституту Проблем Сучасного Мистецтва НАМ України, куратор виставки

Лілія Тіппетс, засновник ArteLia Consultancy, куратор виставки

Лекція від Сержа Тіроша 14 березня, 18-00

Серж Тірош представить свою участь в ізраїльській художній сцені на прикладі діяльності арт-інкубатору START Collection, заснованого у 2008 році, а також Tiroche DeLeon Collection.

Акредитація на презентацію:
alexa_sofi@mail.ru
(063)8734208
Кількість місць обмежена.

Офіційне відкриття виставки  відбудеться 14 березня о 19-00

ВХІД ВИКЛЮЧНО ЗА АКРЕДИТАЦІЄЮ АБО ЗА ЗАПРОШЕННЯМИ

Виставка триватиме з 14 по 26 березня. Понеділок - неділя 12:00 -19:00

(044) 529 20 51; (044) 529 46 77

Адреса: Інститут Проблем Сучасного Мистецтва (вул. Євгена Коновальця, 18д)

Акредитація преси: pr@lavskastory.com, 0959444509

Організатори проекту:

Tiroche DeLeon Collection

START Collection

www.tirochedeleon.com

www.st-art.co.il

www.artrunners.com

Artcult foundation

www.artcult.org.ua

Artelia Consultancy

http://www.artelia-consultancy.com/

Інститут Проблем Сучасного Мистецтва

www.mari.kiev.ua

Партнери:

Blackshield Capital

www.blackshieldcapital.ch

DLA Piper UkraineLLC

www.dlapiper.com

Dan.IT.Education, Ізраїльсько-український коледж із підготовки висококваліфікованих ІТ-фахівців

UART foundation

http://uart.eu/en/cms/about_uart.html

Україно-ізраїльський Інститут стратегічних досліджень імені Голди Меїр в Україні


http://goldameir.institute/