Український Інсайт

Штаб квартира ООН, Нью-Йорк

15 – 26 травня 2017 р.

Український Інсайт

Арт-Директор проекту: Тамара Шевченко

Куратор: Наталія Шпитковська

16 травня в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття виставки «Український Інсайт». На виставці були представлені роботи відомих сучасних митців Віктора Сидоренко, Валентина Попова, Олега Тістола та Миколи Маценка. 

На події зібралися численні гості, представники різноманітних посольств, дипломати та ЗМІ. 

Перед відкриттям виставки відбувся діалог із провідним світовим фахівцем у галузі міжнародних відносин  - професором історії Єльського університету, автором  бестселера “В часи тиранії” - Тімоті Снайдером. Пан Снайдер презентував свою візію майбутнього України: «моя відповідь на питання чому сучасна революція в Україні зараз важлива для всього світу, полягає в тому, що вона виступила прикладом ефективної боротьби за верховенство права. І сьогодні в Америці ми так само маємо пильнувати достовірність інформації та трактування сучасних історичних подій що відбуваються»

Офіційну частину відкривав заступник Постійного представника України при ООН Юрій Вітренко. Він зазначив про важливу роль цього проекту, як достойного прикладу культурної дипломатії. «Цей захід ми розглядаємо, як частину культурної дипломатії, яка активно просувається міністерством закордонних справ України. Дуже символічно, що ця виставка проходить в найпрестижнішому місці яке називається Delegatesentrancehall, через який проходять дипломати 193 країн членів ООН, представники Секретаріату та Голова Генеральної Асамблеї, таким чином сучасне українське мистецтво буде, в прямому сенсі, на очах у всього світу - що є дуже важливим для просування позитивного іміджу України серед світової спільноти!», - зазначив Юрій Вітренко.

Офіційна частина відкриття виставки відбувалась за участі арт-директора проекту Тамари Шевченко, куратора проекту Наталки Шпитковської, організаторів та  мецената Ореста Кизика, художників: Валентина Попова, Віктора Сидоренко.

За словами Тамари Шевченко  - арт-директора проекту та одного з ідейних натхненників виставки: «ідея проекту «Ukrainian Insigts» зародилася після того як була проведена серія виставок «Майдан» у Америці. Захотілося показати найкращу сторону Украіни через твори наших талановитих митців. Можливо мистецтво й не може змінити світ, але мистецтво може змінити людей, які змінять світ! «Мета виставки «Ukranian Insights»- показати Український позитив»,- підсумувалаТамара Шевченко.

Орест Кизик - меценат проекту, висловив своє бачення щодо виставки «Український Інсайт»: «Я є син емігрантів, які приїхали до Америки в 1948-му році. Вони виховали нас, своїх дітей, українцями! Ми тримаємо ту українську енергію, яку привезли наші батьки, у своїй душі. Ця душа майже вмерла, але відродилася на Майдані в 2014 році! На цій виставці всі можуть відчути що значить сучасна душа України, яку змогли майстерно передати митці, роботи яких тут представлено».

За словами Наталки Шпитковської - куратора проекту: «Роботи сучасних художників: Сидоренко, Попова , Тістола та Маценко передають унікальність українського світогляду, прагнення до самовизначення з одного боку, та розуміння інтегральності нашого буття з усім світом. «Український Інсайт» продемонструє не тільки наш творчий потенціал та майстерність, а й стане важливою сторінкою в історії культурної дипломатії!».


Символічним являється й те, що проект представлений в штаб-квартирі ООН. Організація Об'єднаних Націй – глобальна міжнародна організація,  актуальною метою діяльності якої на сьогодні є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки, та розвитку співробітництва між державами світу. Україна  є однією з 51 країн засновниць. Сьогодні організація об’єднує 193 країни світу з п’яти континентів. Україна - це частину великого світу, тому  дуже важливо, що українські митці сьогодні представляють країну саме тут. Вони мають змогу через призму «Ukrainian Insights» донести своє творче бачення  майбутнього України і всього світу.

Організаторами події виступили:

· Постійне представництво України при ООН www.ukraineun.org

· Міністерство Закордонних Справ України www.mfa.gov.ua

· Інститут Проблем Сучасного Мистецтва Національної Академії Миcтецтв www.mari.kiev.ua

· Арткульт Фундація www.artcult.org.ua

Меценат проекту: Орест Кізик

Генеральний партнер: Self Reliance New York Credit Union

Логістичний партнер: MEEST-America,Inc.

Юридичний партнер проекту: Астерс

Партнер проекту: SUMA Federal Credit Union

Партнер відкриття: Veselka

Видавничий партнер: Arthuss

Авіапартнер: Міжнародні Українські Авіалінії

Організаційний партнер: Ірина Тарасова

PR підтримка: Shevchuk Marketing

Медіапартнери:

Chernozem.info

Обозреватель. Ua

Організатори дякують:

Ользі Олексенко

Армену Хачатуряну

Костянтину Кожемяці

Ігору Абрамовичу

Джері Лодинському

Моніці Герард Шарп Вамбольд і Алі Е. Вамбольд

Роджеру Евансу