Art & Design

1 березня р – 20 травня 2018 р.

1-15 березня в арт-просторі Mandarin Maison за підтримки Artcult Foundation проходить виставка Art&Design

Куратор: Наталія Шпитковська

Чи існує межа між мистецтвом і дизайном?

Сучасний художник кидає виклик собі. Він дослідник, експериментатор і критик. Мистецтво шукає нові форми передачі ідей, авангардні щодо загальноприйнятих смаків.

Дизайнер створює для людей. Його творіння цілісні і зрозумілі. Мистецтво в дизайні полягає у геніальному поєднанні форми, матерії і кольору, нових візуальних засобах і просторових рішеннях.

Митець надихає дизайнера, дизайнер привносить нове у повсякденне життя. Існує маса таких прикладів в індустрії моди, архітектурі, предметному та графічному дизайні: Джефф Кунс для Louis Vuitton, Піт Мондріан і Соня Делоне в колекціях Yves Saint Laurent, Демієн Хьорст для Lalique.

Ле Корбюзьє, Сальвадор Далі, Фрідріх Хундертвассер, Нікі де Сен-Фалль залишили яскравий слід як у мистецтві, так і у архітектурі та дизайні. Художники-супрематисти розписували фарфор, кубофутуристи розробляли текстильні орнаменти і стиль побутового дизайну, декоративне мистецтво арт-деко слугувало виробникам меблів і ювелірних виробів.

На зміну прийшли нові технології: digital, 3-D моделювання, графічний дизайн стали невід'ємними інструментами не тільки для архітекторів і дизайнерів, а також і художників. Яскраві приклади – творчість Такасі Муракамі, Марка Квіна, Яйої Кусама і багатьох інших.

Але чи далекі від художників такі титани-архітектори як Заха Хадід, Френк Гері, Тадао Андо? Історично митець був таким же ремісником, який створює картини і фрески для стін, скульптури для прикраси фризів та гробниць. Зараз щось для чогось створює дизайнер, вдаючись до останніх технологій, враховуючи тренди та побажання замовників. І все ж, часто, виникає «побічний продукт», занадто «революційний», непрактичний і незрозумілий... і тоді приходить думка – і все ж таки це – мистецтво!

На виставці представлені роботи українських художників та дизайнерів: Брати, Маша Рева, Віктор Сидоренко, Степан Рябченко, Оксана Левченя-Костянтинівська, Сергій Савченко, Руслан Тремба.

Виставка відкрита щоденно: 10:00-22:00 в Mandarin Maison, вул. Басейна 6, 5-й поверх
(044) 585 08 97, Natalia@artcult.org.ua

Artcult Foundation – ініціатива, спрямована на популяризацію мистецтва, реалізацію пов'язаних проектів і підтримку художників. Фонд проводить консультаційну діяльність стосовно створення колекцій, інвестицій в мистецтво, співпраці з архітектурними та дизайн-бюро. Фонд бере участь в інформаційних та освітніх проектах у сфері мистецтва.

MANDARIN MAISON – це Будинок подарунків і декору для справжніх поціновувачів комфортного життя. MANDARIN MAISON пропонує своїм покупцям товари від кращих світових виробників, багато з яких ексклюзивно представлені на ринку України. Це місце, яке задає тенденції, формує почуття смаку і стилю.