Гамлет Зіньківський "Нічого зайвого". До 30 червня в М17

За підтримки Фонду ArtCult Foundation

30 травня р – 30 червня 2019 р.

Виставка Гамлета Зіньківського "Нічого зайвого" об'єднала в собі одразу три проекти художника.

Проект «Шмат Землі» - це папка з малюнками, присвяченими 100-річної історії клаптика землі і трьох поколінь людей, чиї життя залишили на ній свої сліди. Це 10 років роздумів на тему землі, які формувалися в подорожах автостопом і при спогляданні світу. Проект став першою роботою Гамлета українською мовою, в якій автор торкнувся виключно української історії.

Проект «В очікуванні війни» - не тематичний збірник. Він з'явився у 2014 році, коли над країною вирував важкий чад лиха, що наближалося, від якого ніде було сховатися. У страшному передчутті, не в змозі впорядкувати думки, Гамлет, як він розповідає, перебирав свої речі і натрапив на колекцію старих анонімних фотографій, які роками купував на блошиних ринках. "Без мене, все це - сміття", - подумав художник. Він вирішив створити серію колажів, зібрати їх в ящик і заховати під землею. Але закопувати нічого не довелося. Роботи захотіли виставити в Австрії, і Гамлет все відправив туди. А потім, після закриття експозиції, не захотів забирати. "Залиште у себе, мені так спокійніше". Через кілька років ящик відправився у Німеччину, і тільки в 2018 році повернувся в Україну. Разом із набутим тоді "запахом" очікуваної війни.

Проект «Полароїд-2015» - 365 малюнків «полароїдного» формату. Подібні річні проекти автор любить робити приблизно раз на 2 роки. Того разу захотілося весь рік фотографувати на полароїд. Однак, початківець у цій сфері, Гамлет зрозумів, що експериментувати буде занадто дорого. Тому художник нарізав паперу за форматом полароїдних кадрів, підфарбував їх кавою і мало не щовечора тушшю і пером переносив спіймані кадри з телефону. Ось такий вийшов особистий щоденник в малюнках.

Виставка проходить за підтримки Фонду ArtCult Foundation.

Квитки можна придбати за посиланням http://www.m17tickets.com.ua/mtickets/?id=24 або в касах М17.

Artist Talk Гамлета Зіньківського