ВЕЛИКЕ КОЛО

Міжнародний виставковий проект безпредметного мистецтва

4 липня р – 15 вересня 2019 р.

ПРОЕКТ “Велике Коло”.

Протягом століть художники малювали переважно репрезентативні зображення – портрети людей, грандіозні сцени історичних подій, пейзажі. Але на початку ХХ сторіччя разом з технічним прогресом художні ідеї починають змінюватися, і важливішим, ніж фотографічна фіксація дійсності, стає бачення художника та сенс, який він вкладає у роботу. Так, виникає ідея безпредметності, і художники-авангардисти виходять за межі традиційних медіа та формують нові види творчості, що актуальні і сьогодні.


“Безпредметне мистецтво – це правда у сьогоднішньому світі постправди; це мистецтво, яке нічого не говорить, а тому глядач вимушений звертатися до власних відчуттів, асоціацій, досвіду”. Тіберій Сільваші, український художник,член мистецького об’єднання KNO


На межі ХХ-ХХІ сторіччя виникає рух незалежних художніх проектів та угруповань в сфері безпредметного мистецтва: на початку 90-х років – “Живописний заповідник” у Києві, наприкінці 90-х – “CCNOA” в Брюсселі та “PS project” в Амстердамі. Друга хвиля художніх об’єднань з’являється на межі першого і другого десятиріччя 2000-х: “SNO” в Сіднеї, “IS projects” у Лейдені, “Saturation Point” в Лондоні, “ParisCONCRET” в Парижі, у 2013 році в Пон-де-Кле (Франція) започатковують бієнале безпредметного мистецтва, у 2017 році “e9a project space” у Фрайбурзі, “West Projects” в Сіднеї, а в Києві засновується мистецька організація – “KNO | Kyiv Non Objective”.


Проект “Велике Коло” об’єднує ці художні ініціативи та надає змогу на власні очі побачити сучасне безпредметне мистецтво, побачити, як розвинулися та трансформувалися ідеї художників-авангардистів ХХ сторіччя в роботах сучасних митців з різних країн світу.

Впродовж усього літа роботи сучасних художників представлять наступні проекти: “KNO | Kyiv Non Objective”, Київ, Україна; “Reflex Wall”, Тувумба, Австралія; CCNOA, Брюссель, Бельгія; “West Projects”, Сідней, Австралія; D.A.C., Ніцца, Франція; “Biennale Internationale d'Art Non Objectif”,  Пон-де-Кле, Франція; “e9a”, Фрайбург, Німеччина; “Saturation Point”, Лондон, Велика Британія; “TEKSAS”, Грестед, Данія; “divisible”, Дейтон, Огайо, США.

Проект матиме 4 експозиційні зміни. Експозиція #1 запропонує глядачеві познайомитися з роботами художників “KNO | Kyiv Non Objective”: Тіберія Сільваші, Бадрі Ґубіанурі, Олени Домбровської, Сергія Попова, Мирослава Вайди, а “Reflex Wall” представить настінні розписи Івана Бєлова і Діми Греда.

Відкриття експозиції проекту "Велике Коло"

Проект “Велике Коло” підготовлено художнім об’єднанням “KNO | Kyiv Non Objective”.

Виставка проходить за підтримки Adamovskiy Foundation

Адреса: Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича 102/104