«Відкрита можливість»

У Центрі сучасного мистецтва М17 представлять роботи митців, чиї твори увійшли до колекції Центру Помпіду

20 травня р – 25 липня 2021 р.

ARTСult Foundation виступає партнером події.

Виставка «Відкрита можливість» презентує музейну модель як погляд на сучасне мистецтво України. Логіка експозиції вибудована на 6 знакових напрямках: одеський концептуалізм, харківська фотографія, київський нонконформізм, «нова хвиля», пластична абстракція чи живописні та графічні експерименти львівських художників.

Кожна колекція — це окремий простір, у якому колекціонер збирає символи, знаки та історії, важливі для нього. Вагомою цінністю в колекціонуванні завжди є те, що, окрім суб’єктивного сенсу для самого колекціонера, множинність цих символів має величезний потенціал для суспільного впливу.

Уперше колекційна виставка охоплює часовий діапазон від кінця 50-х років минулого століття до початку 10-х нинішнього. Крім того, виставка «Відкрита можливість» поєднує в одному просторі різні мистецькі течії: твори багатьох учасників цієї виставки були відібрані експертною комісією Центру Помпіду, та отримані у дар від українських колекціонерів для включення у постійну колекцію музею, і вже 164 роботи знаходяться в Парижі.

Виставка «Відкрита можливість» налічує роботи біля 50 художників, чиї роботи стали продовженням спільної діяльності українських колекціонерів, спрямованої на популяризацію українського сучасного мистецтва та культури колекціонування, як одного з основних способів збереження культурної спадщини нації. Дар є не лише своєрідним способом музеєфікації українського сучасного мистецтва, але й актом визнання його в контексті світової культури.

Протягом двох місяців у стінах М17 проводитимуться не лише екскурсії, але й дискусії, лекції та круглі столи з тем колекціонування та дотичних до неї.

Проект відбудеться у межах дослідницького проекту М17 «РRОколекції» за підтримки Українського Клубу Колекціонерів Сучасного Мистецтва.

Більше подробиць на сторінці проекту.