«Всі кольори спектру — це біле світло». «Нульовий рік. Ідея Світла» Віктора Сидоренка

за підтримки ArtCult Foundation

15 грудня 2021 р. – 12 лютого 2022 р.

15 грудня 2021 о 19:00 у Центрі сучасного мистецтва М17 відкриється третя та завершальна частина міждисциплінарного проєкту Віктора Сидоренка «Всі кольори спектру — це біле світло», що охоплює твори митця, виконані у різних жанрах — живопис, фотографія, відеоарт, інсталяції та скульптури, — за понад 25-річний період.Вхід на відкриття вільний за умов попередньої реєстрації: https://cutt.ly/BT3NJir

Віктор Сидоренко — один зі знакових українських художників повоєнного покоління, чий проєкт «Жорна Часу» представляв Україну на 50-й Венеціанській бієнале. Художник не боїться експериментувати ні з темами, ні з матеріалами: пише станкові картини, створює масштабні скульптури, працює з відеоартом. Ушкодження, подряпини, документальні фото, білі плями під слідами інших барвистих шарів — завдяки цим характеристикам його роботи набувають позачасового ефекту. Головні теми творчості художника — формування суспільства трансгуманізму та нових соціальних субкультур, значення та цінність терміну «людина» в епоху нових цифрових метавсесвітів.

Завершальна частина проєкту під назвою «Нульовий рік. Ідея Світла» складається виключно з нових робіт та скульптур. В їх основу лягли експерименти з оптикою на теми прикордонних відчуттів між реальним та зримим, фактичним і бажаним. Проводячи свого героя через терени психологічних дослідів, ірраціональних процесів та перевтілень, художник продовжує виснажливу підготовку головного героя до того, що начебто ніколи не настає — невідворотної зустрічі з собою. Це виставка про забуту сьогодні людяність, про мистецтво комунікації та можливість дивитися на світ та інших відкритим поглядом.

«Художник так чи інакше завжди пише одну роботу. У мене ця робота пов'язана з моїм персонажем, який з різним сенсом переходить із проєкту у проєкт. Різниця між першою появою персонажу у 1996 році та його сучасною варіацією — величезна. Тоді він був пов'язаний з історичним тлом, а тепер він живе вже без нього», — говорить Віктор Сидоренко.

Партнери: Adamovskiy Foundation, ArtCult Foundation, V-Art

Куратор — Андрій Сігунцов
Співкураторка — Євгенія Гавриленко
Керівниця — Наталія Шпитковська

Виставка триватиме з 15.12.2021 по 12.02.2022​
Графік роботи: вівторок – неділя
з 11:00 до 21:00
Київ, вул. Антоновича, 102–104

Вхід на відкриття 15.12.21 вільний за умов попередньої реєстрації: https://cutt.ly/BT3NJir

Усі відвідувачі повинні мати з собою один із наведених нижче документів: сертифікат про повну вакцинацію (дві дози вакцини), негативний PCR-тест, або тест на антиген, що зроблений не пізніше, ніж за 72 години, довідка про одужання після COVID-19 (зроблена протягом останніх 6 місяців).