Виставковий проект Віктора Сидоренка "Атональна реальність"

31 травня р – 14 червня 2018 р.

Віктор Сидоренко - митець, куратор, публіцист, дослідник. Дійсний член (академік) і віце-президент Національної академії мистецтв України, Народний художник України, Кандидат мистецтвознавства, професор живопису. Директор інституту проблем сучасного мистецтва.
Виставковий проект Атональна реальність підпорядкований двосторонньому пошуку гармонійного в атональному і реального в образному; ставить питання про соціум, гуманізм і самоідентифікацію сучасної людини в контексті соціальних і історичних процесів.
Атональність - не є дисгармонією, а є інверсією цілісної загальноприйнятої системи, яку ми намагаємося для себе визначити і відобразити словесно. Звук, на думку Сидоренко - це енергія, що оточує нас і впливає на нас. 
Ритм звуку має свій малюнок, своє графічне зображення або ЗНАК. Потоки звукових хвиль спускаються на Землю з певною частотою і впливають на кожну клітину живої матерії. Ми самі є носіями цих частот і чим чистіше ми сприймаємо цей звук, тим легше стати тим, кого називають «творцем» або «творчою людиною».
Звук, його частота мають величезний вплив на людину, і чим чистіше ми входимо в резонанс з частотою Сонячних вібрацій, тим чистіше звучить НОТА творчості, натхнення, здоров'я і процвітання.
Мистецтво Віктора Сидоренко є рідкісним прикладом поєднання потужної образності візуального втілення і активного дослідження проблематики взаємодії суб'єктів і об'єктів реальності.
Протягом останніх років художник багато працює над промальовуванням феномена героя, як певною виразною метафорою дій, вчинків, переживань і роздумів. Героя поміщено в реальний контекст нашого суспільства. Суспільства споживання, де герой виконує його бажання.
Персонаж Сидоренко - пошуковий персонаж. Він знаходиться в постійності пошуку точки іменування тих координат, в яких розташований. Самоідентифікація, «перевірка справжності», нескінченне порівняння з самим собою актуальні у всі часи.
Принципова визначеність вектора дослідження і розвитку її смислової образності для Сидоренко визначилася ще в 1996 році, в проекті «Амнезія», де вперше з'явився універсальний персонаж - «людина в кальсонах»: напіводягнена людина в спідній білизні, яку в нашій країні протягом майже століття носили всі соціальні шари. Художник вважає, що цей персонаж залишається актуальним і в 2018 році.
Наш неусвідомлений, не проаналізований досвід повертається в суспільну свідомість незжитими міфами і соціальними комплексами. Минуле розростається до величезних розмірів, приростаючи в своїй нетутешності до теперішнього, здійснюючи експансію і віднімаючи простір. Іноді минуле стає просто безмежним.
Виставка Атональна реальність присвячена герою. Герою нашого часу зі слідами минулого на планах у майбутнє, що знаходиться в шаленому бажанні позбутися не тільки від вантажу і відповідальності своєї пам'яті, але і від самої можливості рефлексії. Цей герой в пошуку, цей герой в дорозі.
Історія ще не закінчена...

Відкриття виставки 31 червня о 15:00

В рамках IV Міжнародного музичного фестивалю Odessa Classics

ДИСКУСІЙНА ПЛАТФОРМА - КРУГЛИЙ СТІЛ
Тема: МЕТАРЕАЛЬНОСТЬ: ВІД ІНТЕНЦІЇ ДО ВІЗУАЛЬНОСТІ
4 червня 2018, 14.00 -16.00

Одеса, Музей західного і східного мистецтва
вул. Пушкінська, 9